Obecně:

Meeting Kladno hází byl založen roku 2015 za účelem vytvořit závodníkům možnost startovat během letních prázdnin, kdy není mnoho závodů k dispozici, v zajímavém prostředí, v dobrém konkurenčním prostředí. V roce 2016 byly sloučeny tradiční meeting Kladno a Kladno hází. Novým smyslem závodu je jednak zvýšit atraktivitu atletiky, zefektivnění pořádaných závodů a neposledně prokázání pocty význačným zesnulým atletům Kladna.

 

Pro závodníky:

Závod je určen pro všechny registrované atlety. Meeting je zapsán v oficiální termínové listině Českého atletického svazu. Je tedy určen mimo jiné pro případné plnění limitů na významné světové akce a splňuje parametry pro plnění národních i nadnárodních rekordů.

Celý závod se striktně řídí pravidly atletiky a propozicemi daného ročníku.

Meeting Kladno hází a Kladenské memoriály byl a vždy bude pro všechny startující bez jakéhokoli startovného. Znamená tedy perfektní možnost si zazávodit.

Náčiní:

Všem účastníkům závodu bude poskytnuto potřebné náčiní. V případě využití vlastního náčiní bude po celou dobu závodu (vždy však nejpozději 30 minut pře zahájením dané disciplíny) prováděna kontrola měření a vážení vlastního náčiní na označeném místě.

 

Pro diváky:

Vstup na stadion je zdarma po celou dobu meetingu. Mimo zajímavý sportovní program v rámci meetingu je možné využít veškeré zázemí stadionu Sletiště (viz plánek zde: Stadion). Pro návštěvníky je připravena drána pro in-line bruslení, venkovní posilovna, dětské hřiště a mnoho dalšího.

Přijďte s i užít atmosféru netradičního závodu, který bude jistě zajímavám zážitkem.